top of page

TESLİMAT ve İADE

Kargo ücreti

Kargo ücreti teslimat aşamasında alıcı tarafından ödenir ve 300 TL üzeri siparişlerde bedelsizdir.

 

Kargo firması

Gönderimlerimiz Aras Kargo / Yurtiçi Kargo / PTT Kargo aracılığı ile yapılmaktadır. Teslimatlar hafta içi günleri gerçekleştirilebilir. Haftasonu ve resmi tatillerde gönderim yapılmamaktadır.

 

Kapıda ödeme

50 TL - 200 TL arası siparişlerde geçerli olan "kapıda ödeme" yöntemi ile alım yaptığınızda kargo firması tarafından 5- 10 TL  arasında tahsilat ücreti alınmaktadır. Bu ücret, kargo firmasının tahsilat hizmeti için belirlediği bir rakamdır.

 

Teslimat süresi

Siparişinizdeki tüm ürünler sipariş tarihini takip eden 1-3 iş günü içerisinde kargoya verilir. Mesai saatlerimiz hafta içi 09:00-18:00 arasıdır.

 

Teslimat tarihi

Siparişiniz, bulunduğunuz il ve ilçeye bağlı olmak üzere kargoya veriliş tarihinden itibaren 1 veya 2 iş günü sonra adresinize teslim edilir. Haftanın belirli günlerinde dağıtım yapılan mobil bölgelerden birinde bulunuyorsanız, sevkiyat gününü beklemeniz gerekmektedir.

 

Teslimat adresinde alıcının bulunmaması

Kargo görevlisi belirtilen adreste paketi teslim alabilecek birini bulamazsa ertesi gün tekrar uğrama yapar. Yine adreste kimse olmazsa siparişi ilgili kargo şubesinde birkaç gün beklemeye alır. Bu durumda alıcının tarafımıza önceden haber vererek, yönlendirmemiz doğrultusunda kimliği ile birlikte kargo şubesine giderek ürünü bizzat teslim alması gerekir.

Kargo görevlileri ise ilk uğramada adreste alıcıyı bulamadığında adrese bilgi notu bırakmaktadır. 1-3 gün içerisinde paket şubeden alınmadığı takdirde iade işlemi yapılır.

 

Sipariş takibi

Sipariş takibi için gerekli kargo takip numarası, ürünlerin kargoya verilişinden sonra size e-posta ile bildirilecektir.
 

İADE İŞLEMİ

İade süremiz 15 gündür. Değişim seçeneği bulunmamaktadır.

Ürünü değiştirmek istediğinizde önce iade işlemi yapmanız gerekmektedir. Paket tarafımıza ulaştığında , ürün ücreti size iade edildikten sonra yeni bir sipariş oluşturabilirsiniz.

 

* İade edilecek ürünler DB HANDMADE ARTS & CRAFTS adına karşı ödemeli olarak gönderilmelidir.

bottom of page